Hakkımızda

La Kitap Yayınları, yayın hayatına 16 Eylül 2013 tarihinde başladı. Edebiyat dünyasında ilkeli yayıncılığı, kalıcılığı ve sürekliliği kendisine hedef seçen yayınevi Ankara’da faaliyet göstermektedir. 

La Kitap Yayınları, günümüz edebiyat dünyasında seçkin eserlerinin yanı sıra ülkemizde ilgi gören eserler ve araştırma inceleme kitaplarıyla tarihin yeniden yazılmasını gerektirecek bir karşı tarih tezi oluşturur.

Basımına karar verilen bir eserin Türkçeye kazandırılması, usta çevirmenlerin titiz çevirileri, batılı yazarların çevirileri ve Türkiye’deki Batıdaki arşivlerin kullanılması, redaksiyon kurulunun onayı ve deneyimli bir editörün özenli çabalarıyla gerçekleşir.

La Kitap Yayınları, edebiyat tarihimiz açısından olmazsa olmaz değerdeki eserleri yeniden yayımlar, günümüz Türk yazarlarının eserlerini hak ettiği özenle okura ulaştırır, yetenekli yeni yazarların ilk kitaplarını yayımlayarak edebiyat dünyamıza yeni değerlerin katılmasını teşvik eder.

Polisiye- gerilim, aşk ve macera romanları, araştırma, anı ve tarih kitapları ile birlikte La Kitap Yayınları sağlık, yemek ve yaşam sanatıyla ilgili tüm kaliteli çalışmaları okurlara aynı özenle ulaştırır.