Hakkımızda

La Kitap Yayınları, yayın hayatına 16 Eylül 2013 tarihinde başladı. Edebiyat dünyasında ilkeli yayıncılığı, kalıcılığı ve sürekliliği kendisine hedef seçen yayınevi Ankara’da faaliyet göstermektedir.

La Kitap Yayınları, günümüz edebiyat dünyasında seçkin eserlerinin yanı sıra ülkemizde ilgi gören eserler ve araştırma inceleme kitaplarıyla tarihin yeniden yazılmasını gerektirecek bir karşı tarih tezi oluşturur.

Basımına karar verilen bir eserin Türkçeye kazandırılması, usta çevirmenlerin titiz çevirileri, batılı yazarların çevirileri ve Türkiye’deki Batıdaki arşivlerin kullanılması, redaksiyon kurulunun onayı ve deneyimli bir editörün özenli çabalarıyla gerçekleşir.

La Kitap Yayınları, edebiyat tarihimiz açısından olmazsa olmaz değerdeki eserleri yeniden yayımlar, günümüz Türk yazarlarının eserlerini hak ettiği özenle okura ulaştırır, yetenekli yeni yazarların ilk kitaplarını yayımlayarak edebiyat dünyamıza yeni değerlerin katılmasını teşvik eder.

Polisiye- gerilim, ekonomi, borsa, aşk ve macera romanları, öykü, şiir, Psikoloji, kişisel gelişim, sosyoloji, araştırma, anı ve tarih kitapları ile birlikte sağlık, yemek ve yaşam sanatıyla ilgili tüm kaliteli çalışmaları okurlara aynı özenle ulaştırır.

Ayrıca La Kitap Yayınları Üniversiteler arası Kurul Başkanlığı (ÜAK)’nın belirttiği tanıma göre "Tanınmış Uluslararası Yayınevi” statüsündedir. ÜAK söz konusu tanımı şu şekilde yapmıştır: Tanınmış Uluslararası Yayınevi: En az beş yıl uluslararası düzeyde düzenli faaliyet yürüten, yayımladığı kitaplar dünyanın bilinen üniversitelerinin kataloglarında yer alan ve aynı alanda farklı yazarlara ait en az 20 kitap yayınlamış olan yayınevidir. La Kitap Yayınları 2020 Nisan ayı itibariyle kendi alanında, farklı yazarlara ait 60'dan fazla kitap yayınlamış bulunmaktadır. Yayınevimizin kitapları Türkiye'deki birçok üniversite kütüphanesinde ve dünyada çeşitli üniversitelerin kütüphanelerinin kataloglarında yer almaktadır. 

Kapat